3:1 na inaugurację rundy wiosennej!

23.01.22 o godzinie 12:30, drugi zespół FC Polonia Berlin podejmował u siebie, na boisku przy ulicy Ollenhauerstrasse 64e drużynę Steglitz GB II.

Mimo długiej przerwy zimowej nie był to jeden z tych meczy, na który trener i zawodnicy czekali z niecierpliwością. W ostatnich tygodniach duża część zawodników zachorowała na COVID-19, co wiązało się z brakiem treningów i osłabieniem organizmu. Ponadto, ostatni trening przed meczem nie mógł się odbyć ze względu na oblodzoną murawę.

Trener Czenszak zdawał sobie sprawę z panujących okoliczności i podszedł do meczu ze spokojem i pokorą do przeciwnika, który plasował się w dole tabeli. To przełożyło się na styl gry biało-czerwonych, którzy od pierwszych minut meczu bardzo ostrożnie grali w defensywie i testowali przeciwnika.

Z minuty na minutę Polonia II budowała przewagę na boisku, aż w końcu Alan Dedek strzelił pierwszą bramkę w 19. minucie. Polonia II nabrała odwagi i od tego momentu atakowała regularnie bramkę rywali oddając kilkanaście strzałów – niestety nieskutecznych.

Druga połowa również rozpoczęła się od dominacji Polonii i ataku na bramkę Steglitz. Niestety w 60 minucie, przy wyniku 2:0 dla Polonii, rywale ruszyli w kontrą, która zakończyła się rzutem karnym dla Steglitz. Bramkarz Polonii II, Felix B., popisał się dwukrotnie wspaniała interwencją i obronił dwa strzały , ponieważ sędzia ze względu na zbyt wczesne wbiegnięcie zawodników Polonii w pole karne zarządził powtórkę.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Polonii, a bramki strzelili:

19`, 53` – Alan Dedek