O klubie

Rok 2012

Historia klubu jest bardzo krótka, bo sięga raptem czerwca 2012r. Idea założenia własnej drużyny piłkarskiej w Berlinie zrodziła się w głowach dwóch zagorzałych sympatyków piłki nożnej: Adriana Tomaszewskiego i Marcina Klimka. Działalność rozpoczęli od zorganizowania pierwszego zebrania na które przyszło… 7 osób. Ustalono termin i miejsce pierwszych treningów i dalej potoczyło się wszystko bardzo szybko. Klub zaczął prężnie działać na wszystkich możliwych forach internetowych i założona została strona na Facebook’u. Z dnia na dzień, z treningu na trening przybywało więcej piłkarzy. Kolejnym etapem było zarejestrowanie drużyny.

Po zebraniu wstępnych deklaracji odnośnie gry w klubie, w październiku zwołano spotkanie założycielskie stowarzyszenia na którym wybrano jednogłośnie nazwę drużyny FC Polonia Berlin. Zebrani przyjęli statut, a także wybrali zarząd w skład którego weszli:

– Prezes: Adrian Tomaszewski
– Wiceprezes: Damian Foik
– Skarbnik: Dawid Karaśkiewicz
– Sekretarz: Marcin Klimek

Liczba członków założycieli liczyła 14 osób. Już w styczniu ku uciesze wszystkich przyszła wiadomość z sądu o zarejestrowaniu stowarzyszenia, a to otworzyło furtkę do zapisania drużyny w lidze (Freizeitliga) i starania się o przydzielenie boiska.

Celem drużyny jest przede wszystkim rywalizacja sportowa, dobra zabawa, godne reprezentowanie Polski na boiskach oraz integracja Polaków w Berlinie.

Założyciele klubu 2012r.

Historia Sekcji Siatkówki

Sekcja siatkówki powstała w kwietniu 2015 roku. Pomysłodawcami i założycielami tej sekcji w Klubie FC POLONIA BERLIN byli Adrian Tomaszewski i Radosław Singer. Pierwszą zawodniczką była Kamila Słomińska, która podjęła się trudnej roli skompletowania pierwszego składu. Wkrótce została ona wybrana przez Zarząd Klubu do pełnienia funkcji koordynatora drużyny. Głównym założeniem stworzenia nowej sekcji było zainteresowanie i przyciągnięcie do naszego Klubu miłośników siatkówki, a w szczególności kobiet.

Początki były trudne do czasu, gdy do klubu dołączył Piotr Słota, który dzięki swojemu doświadczeniu i zaangażowaniu wprowadził ład oraz dyscyplinę na treningach. Po pewnym czasie zaczęli dołączać mężczyźni.

W listopadzie 2015 roku Zarząd Klubu postanowił zgłosić sekcję siatkówki do ligi Freizeitvolleyball Berlin Mixed (drużyna mieszana – mężczyźni i kobiety). Już w pierwszym sezonie zawodnicy FC Polonii zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie.

W październiku następnego roku Zarząd Klubu wraz z członkami sekcji siatkówki wybrali na kierownika Artura Jóźwiaka, który od pierwszych dni zaczął prężnie działać na rzecz rozwoju drużyny.

Na początku sezonu 2016/17 sekcja siatkówki znalazła sponsora, firmę BUDTRANS, która dofinansowała zakup strojów sportowych. Pod koniec roku 2016 dołączył Filip Malik, który korzystając ze swojego doświadczenia w tworzeniu grafiki zaczął angażować się w rozwój Klubu FC POLONIA BERLIN.

W sezonie 2016/17, podobnie jak rok wcześniej, nasze zmagania w lidze Freizeitvolleyball Berlin Mixed zakończyliśmy na pierwszym miejscu w swojej grupie.

We wrześniu 2017 roku, z powodu niskiej frekwencji kobiet, Zarząd Klubu postanowił zgłosić męską drużynę do ligi Freizeitvolleyball Berlin. Pierwsze spotkanie zaplawwwno na listopad 2017 roku.


Wyjazd rodzinny siatkarzy Dźwirzyno 2017r

Zdjęcia grupowe