Nasz Klub

Zarząd

Rafał Kwak
Prezes/1. Vorstandsvorsitzender

Łukasz Woźniak
Zarząd/Vorstand

Radek Singer

Radosław Singer
Wiceprezes/2. Vorstandsvorsitzender

Artur Jóżwiak
Zarząd/Vorstand

Historia klubu

Historia klubu jest bardzo krótka, bo sięga raptem czerwca 2012r. Idea założenia własnej drużyny piłkarskiej w Berlinie zrodziła się w głowach dwóch zagorzałych sympatyków piłki nożnej: Adriana Tomaszewskiego i Marcina Klimka. Działalność rozpoczęli od zorganizowania pierwszego zebrania na które przyszło… 7 osób. Ustalono termin i miejsce pierwszych treningów i dalej potoczyło się wszystko bardzo szybko.

Klub zaczął prężnie działać na wszystkich możliwych forach internetowych i założona została strona na Facebook’u. Z dnia na dzień, z treningu na trening przybywało więcej piłkarzy. Kolejnym etapem było zarejestrowanie drużyny. Po zebraniu wstępnych deklaracji odnośnie gry w klubie, w październiku zwołano spotkanie założycielskie stowarzyszenia na którym wybrano jednogłośnie nazwę drużyny FC Polonia Berlin. Zebrani przyjęli statut, a także wybrali zarząd w skład którego weszli:

  • Prezes – Adrian Tomaszewski
  • Wiceprezes – Damian Foik
  • Skarbnik – Dawid Karaśkiewicz
  • Sekretarz – Marcin Klimek

Liczba członków założycieli liczyła 14 osób. Już w styczniu ku uciesze wszystkich przyszła wiadomość z sądu o zarejestrowaniu stowarzyszenia, a to otworzyło furtkę do zapisania drużyny w lidze (Freizeitliga) i starania się o przydzielenie boiska. Celem drużyny jest przede wszystkim rywalizacja sportowa, dobra zabawa, godne reprezentowanie Polski na boiskach oraz integracja Polaków w Berlinie.

Trenerzy

Sławomir Czajkowski
FC Polonia I.

Maksymilian Wysokiński
E-Jugend

Członkowie honorowi

Maciej Żbikowski
FC Polonia II. & Jugend

Piotr Słota
Siatkówka/Volleyball

Krystian Kubiś
E-Jugend