Mecz z PAP Bosko Sulęcin

Polonia II wygrywa mecz toważyski PAP Bosko Sulęcin 2:0!

W sobote o godzinie 13:00 w Berlinie na boisku piłkarskim Städtischer Sportplatz Reinickendorf przy ulicy Aroser Allee 170 miało miejsce wspaniałe i kulturalne wydarzenie piłkarskie.

Polska drużyna piłkarska FC Polonia Berlin II podejmowała zaproszoną z Polski drużynę PAP Bosko Sulecin, która debiutujace w B-klasie w okręgu lubuskim, w meczu towarzyskim w formie przygotowania się do rozpoczynających się rozgrywek ligowych.

Mecz toczony był w przyjacielskiej atmosferze, lecz żadna z drużyn nie miała w zwyczaju odstawiać nogi, co zaowocowało zaciętym meczem na wysokim poziomie .
Mecz zakonczył się wynikiem 2-0 dla polskiej drużyny z Berlina.
Początek meczu był pod dyktando Polonii, która popisywała się spokojną i odpowiedzialną grą, mimo iż zagrała po raz pierwszy w nowym ustawieniu 4-4-2. Polonia stwarzała sobie dobre sytuacje strzeleckie na tle na początku przestraszonej drużyny z Polski, co wyraźnie było spowodowane przyzwyczajaniem się do sztucznej murawy, gdyż zawodnicy z Sulęcina na codzień graja na boiskach trawiastych.
Dużym zagrożeniem dla piłkarzy z Sulęcina były swietnie wykonywane kombinacyjne rzuty rożne. Po jednym z nich już w 20 min meczu mógł paść gol.
W ok. 30 min meczu na boisko wszedł nowy zawodnik w druzynie PAP Bosko, dzieki któremu zespół przyjezdny nabrał wigoru, a sam ten zawodnik sprawiał wiele problemów Polonii.
W 35 min padł pierwszy gol dla Polonii po niezlej akcji kombinacyjnej i ewidentnym błędzie bramkarza z Sulecina, którego trzeba jednak docenic za caly mecz okraszony kontuzja, gdyż wybronil pare trudnych sytuacji dla swojej druzyny. Po 40 min nastapila przerwa ponieważ tak umowily się oba zespoly aby młodzi adepci z akademi piłkarskiej w Sulecinie mogli zagrac mecz miedzy sobą.

Druga polowa miała już zupełnie inny przebieg. Widać było duza motywacje w zespole przyjezdnym, który dochodzil do coraz groźniejszych sytuacji bramkowych. Gdyby nie bramkarz Polonii mecz zakonczylby się zupełnie innym wynikiem. Nasza druzyna dokonywala roznych roszad w składzie ale i to nie pomagalo na dobrze dyspowwwny w drugiej polowie zespol z Polski, który z czasem przejmowaj jeszcze bardziej inicjatywę
W 76 min Polonia wyprowadzila szybka kontre i ustalila wynik spotkania na 2-0.
Mimo wyniku trzeba docenic zawodnikow z Sulecina za dobry mecz w ich wykonaniu oraz bardzo kulturalne zachowanie i gre Fair Play.

Po meczu FC Polonia zorganizowala poczęstunek dla obu druzyn oraz zebranych gości, którzy mogli swietowac i odprezyc się po meczu oraz powymieniać cenne uwagi.
Bardzo duże słowa uznania i brawa naleza sie partnerkom piłkarzy z Polonii za przygotowanie grilla i suto zastawiony stol, gdzie każdy z gości mogl znalezc cos dla siebie .
Samo spotkanie trwalo do późnych godzin wieczornych w iscie piknikowym nastroju dzięki administracji boiska.

Autor: Adrian Szczech

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *