Klubowa Wigilia 2017

W ubiegłą niedzielę 10 grudnia 2017 r., w sali Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie odbyła się tradycyjna Wigilia klubowa. Na stołach opłatek oraz tradycyjne potrawy, a kolędy dodały przedsmak zbliżających się już wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

Mieliśmy zaszczyt gościć Konsula Marka Sorgowickiego z małżonką oraz Państwo Klon. Nasze zaproszenie przyjął – nie mogło być inaczej – redaktor i korespondent TVP w Berlinie, Cezary Franciszek Gmyz. Specjalną tabliczką pamiątkową, za nieustanne wsparcie w ubiegłym sezonie, uhonorowaliśmy właścicieli gazety polonijnej KONTAKTY  oraz Pana Gmyza za bezcenne wsparcie medialne w ubiegłym roku.

Na ręce proboszcza Marka Kędzierskiego przekazaliśmy również tabliczkę pamiątkową za wsparcie duchowe dla naszego klubu.  Trener juniorów Krystian Kubiś otrzymał specjalne podziękowanie za oddany klubowi czas, wysiłek i zaangażowanie. Takich osób jak trener Krystian nam niestety brakuje! Dziękujemy trenerze!

Nie mogło się obejść dla niespodzianek dla naszych piłkarzy, tych piłkarzy, którzy jako pierwsi w historii zagrali setny mecz w barwach FC Polonii Berlin. Paweł Grzebyk jako jedyny z całej czwórki pojawił się na Wigilii i jako jedyny mógł poczuć dumę odbierając niespodziankę razem z owacjami.

Zarząd dziękuje jeszcze raz wszystkim obecnym za przybycie oraz za wspólne świętowanie w naprawde rodzinnej atmosferze.

Foto: Paweł Woźniak & Roksana Kwak-Ptak

Udostępnij: