Ruszyła Polonijna Reprezentacja Berlina!

Właśnie dzisiaj, 16. kwietnia 2018 roku, w dzielnicy Charlottenburg odbył się pierwszy trening Polonijnej Reprezentacji Berlina dzieci z rocznika 2007-2008.

Skład drużyny wciąż jest otwarty i chętne dzieci można zgłaszać mailowo do Jugendleiter FC Polonii Berlin, Radosława Singer, na adres

Polonijna Reprezentacja Berlina to nowy projekt klubu sportowego FC Polonia Berlin, którego celem jest stworzenie ponadklubowej reprezentacji Berlina „United Polonia Berlin”, która cyklicznie, kilka razy w roku, uczestniczyć będzie w prestiżowych turniejach piłkarskich z udziałem klubów z Ekstraklasy oraz Bundesligi. Jest to znakomita okazja, aby przeżyć wyjątkową przygodę, zdobyć doświadczenie piłkarskie, integrować się i dobrze bawić. Podczas takich turniejów obecni są też skauci z profesjonalnych klubów, którzy szukają nowych „Lewandowskich”.

Udział w zespole „United Polonia Berlin” jest bezpłatny i bez jakichkolwiek zobowiązań formalnych. Dzieci nie będą musiały rezygnować z członkostwa w klubie, w którym grają.

Pierwszy turniej piłkarski, w którym bierzemy udział odbywa się 1. maja 2018 roku w Słubicach. Biorą w nim udział takie kluby jak Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Sandecja Nowy Sącz, czy Warta Poznań. Zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego weźmie udział w międzynarodowym finale w Austrii, na który przyjadą najlepsze kluby z Europy.