Udany debiut United Polonia Berlin

1. maja 2018 roku Polonijna Reprezentacja Berlina United Polonia Berlin wzięła udział w turnieju piłkarskim Champions Trophy U10 w Słubicach.

Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. W turnieju uczestniczyły drużyny z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce, m.in. Sląsk Wrocław, Górnik Zabrze czy Pogoń Szczeciń. Nie udało nam się awansować na turniej do Wiednia, ale zdobyliśmy cenne doświadczenie, które pomoże naszym zawodnikom w przyszłości zagrać jeszcze lepiej. Świetna organizacja i wspaniała atmosfera sprawiły, że turniej w Słubicach wspominamy bardzo miło i cieszymy się, że mogliśmy tam zagrać.

Dziękujemy naszym trenerom Krystianowi Kubisiowi i Sławomirowi Strychoniowi za przygotowanie i prowadzenie zawodników podczas turnieju.

Jako, że projekt Polonijnej Reprezentacji Berlina spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem zarówno w Polsce jak i w Niemczech będzie on kontynuowany w przyszłości. W najbliższych tygodniach zajmiemy się wypromowaniem medialnym naszej reprezentacji oraz pozyskaniem kolejnych polskich zawodników, którzy grają w wielu dobrych klubach w Berlinie. W następnym turnieju, na którym już będziemy rywalizować z klubami z Bundesligi weźmiemy udział prawdopodobnie we wrześniu. Szczegóły podamy wkrótce dlatego zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

Zgłoszenia dzieci można dokonać również pisząc maila na r.singer@fc-polonia.com

Udostępnij: