Festyn i turniej z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości

Rok 2018 to ważna data dla wszystkich Polaków. W tym roku obchodzimy bowiem już setną rocznicę odzyskania przez Rzeczpospolitą Polski Niepodległości. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność.

Chcąc podkreślić rangę tego wielkiego jubileuszu, klub FC Polonia Berlin zorganizował turniej piłki nożnej, który swoim zasięgiem objął polskie drużyny piłkarskie na terenie Polski i Niemiec.

Festyn rozpoczął sie o 9:00 rano od zmagań naszych najmłodszych zawodników. Na boisku w Borsigpark w dzielnicy Tegel zagrało jedenaście drużyn juniorskich z Berlina oraz Polski. W rozgrywkach udział wzięli Zryw Kołbaskowo, Stern Britz, FC Brandenburg 03, Pogoń Skwierzyna, BSC Reinickendorf, SC Bomani, Teltower FV, SC Siemenstadt, DJK SW Neukölln i FC Polonia Berlin E- oraz F-Jugend, a zwycięskimi drużynami okazały się FC Brandenburg 03 w E-Jugend i BSC Reinickendorf w F-Jugend.

Po meczach juniorów przyszła kolej na 10 polonijnych drużyn seniorskich z północnej Republiki Federalnej Niemiec. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a jednak to drużyna ze stolicy Niemiec, FC Polonia Berlin, zdołała wywalczyć pierwsze miejsce wygrywając w finale z FC Polonia Essen. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, dyplomami i okolicznościowymi proporczykami, wręczonymi przez reprezentantkę polskiej kadry narodowej Patrycję Pożerską, która zaszczyciła nas swoja obecnością w tym dniu. Warto zaznaczyć, że w sobotnim meczu nie było przegranych, gratulacje należą się wszystkim!

Cały festyn okazał się ogromnym sukcesem organizacyjnym i frekwencyjnym. Plawwwny z dużym rozmachem wymagał wielu działań logistycznych i organizacyjnych. Efekt z pewnością przerósł oczekiwania organizatorów – było wspaniale!

Choć w tym dniu domiwwwły sportowe emocje, nie zabrakło również doznań kulinarnych. Liczne stoiska z polskimi specjalnościami uświetniły ten niezwykły dzień. Polska Misja Katolicka z Berlina zagwarantowała smak polskich wyrobów mięsnych z grilla, które cieszyły sie szczególnym powodzeniem, a polskie piwo gasiło pragnienie przy tak pięknej pogodzie. Żony i partnerki naszych piłkarzy przygotowały polskie potrawy. Można było doznać smaku domowych pierogów, gołąbków, barszczu i innych pyszności, które rozchodziły sie w mig. Rodzice naszych najmłodszych drużyn zapewnili pyszne i piękne wypieki. Natomiast dla wiernych fanów FC Polonia Berlin czekało stoisko z pamiątkami, przy którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Organizatorzy festynu nie zapomnieli także o najmłodszych uczestnikach imprezy. Festyn obfitował w wiele atrakcji, zabaw i konkursów, w których udział mogły wziąć całe rodziny. Na naszych najmłodszych czekała dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, darmowa wata cukrowa oraz inne atrakcje.

Festyn polonijny okazał się wielkim wydarzeniem, a słowa podziękowania za sprawną organizację i interesujący program należą się wszystkim zaangażowanym osobom. Szczególne brawa dla zarządu FC Polonia Berlin za ten odważny pomysł organizacji festynu.

Wielkie podziękowania dla Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej, Polskiej Misji Katolickiej z Berlina, Lewandowski Transporte Berlin oraz KISO.biz. Dziękujemy także gazecie Kontakty, Kozak Bausführung, Easy Meal, Sportamt Reinickendorf, Patrycji Pożerskiej, MyPolacy.de, pepe.TV, TVP Polonia, TVP Info, Gramy dla Polski, PZPN, IPN, NCK jak i firmie Förch za swój wkład w nasz turniej/festyn z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Udostępnij: