Mistrzostwa polonijne w Landshut

Turniej finałowy Mistrzostw Niemiec dla polskich klubów piłkarskich 29 września 2018 r. w Landshut-Auloh

W piątek w południe nasz pierwszy zespół wraz z rodzinami oraz kibicami wybrał się na turniej finałowy polskich drużyn piłkarskich do miejscowości Landshut, Bawaria. Transport odbył się busem, autami oraz pociągami.

Poźnym wieczorem zameldowaliśmy się wszyscy w Landshut w hotelu. Dziękujemy personelowi naszej noclegowni za miłe przywitanie oraz opiekę przez następne dni. Hotel mieliśmy tylko dla siebie.

Turniej zaczynał się w sobotę z samego rana od godziny 10.00 więc cała ekipa FC Polonii Berlin położyła się w miare wcześnie spać.

Z rana szybkie śniadanie i wyjazd na obiekt sportowy oddalony od nas ok. 14 km. W oczach zawodników oraz wspierających kibiców było widać głód pragnący zwycięstwa. Przebrani i gotowi do gry nasi zawodnicy rozpoczęli rozgrzewkę. Chwilę później odbyło się oficjalne przywitanie przez organizatorów… i w końcu turniej rusza! Osiem drużyn rywalizowało przeciwko sobie w systemie po cztery drużyny w grupie, każdy gra z każdym po czym dwie drużyny wychodzą do połfinałów. Następnie mecz o trzecie miejsce oraz final.

Pierwszy oraz drugi mecz daje nam tylko 1pkt – graliśmy lepiej od przeciwników lecz szybka dekoncentracja doprowadziła do straty bramek. Mecz trwający tylko 14min. nie pozwala na słabszy moment. Trzeci mecz, po ciężkiej walce jednak wygrywamy – organizator czyta listę półfinalistów…  FC Polonia Berlin … radujemy się wszyscy. Półfinał gramy przeciwko FC Polonii Essen. Mecz walki oraz na naszą niekorzyść chwilowo wręcz brutalny. Decyzję sedziego niegodne słowa ”Fair Play”. Po 14min. wynik 1:1. Rzuty karne po których przegrywamy 2:3. Z porażką potrafimy się pogodzić oraz zdecydowanie nie chcemy zrzucać winy na kogokolwiek, jeśli w ogóle to na siebie, lecz niestety musimy skrytykować postawę arbitrów wystawionych w turnieju. Wiele innych drużyn podczas oraz pod koniec turnieju również wyrażała się w nie najlepszych słowach o nich.

Mecz o trzecie miejsce wygrywamy w pięknym stylu strzelając przeciwnikowi cztery bramki. W finale turnieju drużyna FC Polonii Ulm wygrywa z FC Polonią Essen i zostaje mistrzem niemiec polskich klubów piłkarskich (na małym boisku). Cały zespół gratuluje zwycięzcy i cieszy się z trzeciego miejsca. Nastepuję wręczenie medali oraz pucharów. Nasz zadownik Mateusz Kuraś zostaję najlepszym strzelcą tego turniej! Gratulację Kura!

Po turnieju wracamy do hotelu gdzie rozpoczynamy wieczór integracyjny z grilem oraz innymi regionalnymi przystawkami 😉 ogladając przy tym mecz półfinałowy naszych siatkarzy. Tutaj chcielibyśmy przy okazji również pozdrowić naszą drużynę siatkarzy FC Polonii Berlin – cieszymy się że jesteście z nami.

W ten sobotni wieczór drużyna FC Polonii Ulm skorzystała z naszego zaproszenia i po kilku chwilach również dołącza do naszego bufetu. Odbywają się miłe rozmowy oraz wymiana doświadczeń organizacyjnych odnośnie działalności naszych klubów na terenie niemiec. Przesyłamy serdeczne pozdrowienia dla naszych przyjaciól z Ulm – do zobaczenia!

Po troszkę krótszej nocy  wstajemy z rana gdy budzi nas zapach smacznego bawarskiego śniadania. Spakowani wyruszamy w drogę powrotną. Bus dociera na miejsce około godziny 18. Cali i zdrowi żegnamy się z naszym kierowcą Tomkiem, którego przyjęliśmy już do naszych szeregów. Dzięki Tomek (pseudonim Kiero) że zawiozłeś nas do Landshut oraz dowiozłeś cało i zdrowo do Berlina! Dzięki również za fajne rozmowy z Tobą!

Podsumowując wyjazd wraz z turniejem bardzo udany. Dziękujemy naszym rodzinom oraz kibicom za wsparcie – jesteście nam zawsze potrzebni. Wielkie dzięki naszemu sponsorowi ”Lewandowski Transport” za sponsoring jedzenia i picia na miejscu! Dziękujemy również organizatorom turnieju oraz wszystkim tym którzy się przyczynili aby to wydażenie mogło się odbyć.

Firmie ”Autokarowe Usługi Turystyczno- Osobowe Robert Caban” dziękujemy za profesjonalą obsługlę.

JESTEŚMY ZAWSZE TAM, GDZIE NASZA POLONIA GRA! AEEEAO POLONIA GOL!

Łukasz W.

Udostępnij: