Puchar Berlina FCPB vs TEBE

Tennis Borussia to (jeszcze) za wysokie progi!

W ubiegłą niedzielę miał miejsce najważniejszy mecz w krótkiej historii naszego klubu. W pucharowym spotkaniu AOK-Landespokal pierwszy zespół FC Polonii zmierzył się z bardzo dobrym rywalem, który walczy o awans do 4. Ligi niemieckiej – Tennis Borussia Berlin.

Mecz przebiegał pod dyktando utytułowanego rywala, lecz Poloniści oprócz samej walki i niesamowitego zaangażowania również pokazali kilka składnych akcji i stworzyli sobie nawet kilka szans do zdobycia bramki.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:0 dla gości. Pomimo tak, wydawać by się mogło, wysokiej porażki „jedynki” pokazały się z bardzo dobrej strony.

Nieustający doping licznie przybyłych kibiców sprawił, że zawodnicy bez względu na wynik walczyli od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Ponad 400 kibiców obydwu drużyn obserwowało ten pojedynek zajadając się polskim bigosem oraz kiełbasą.

Na boisku może i byliśmy gorsi piłkarsko, lecz na trybunach nie było nam równych. Dziękujemy serdecznie naszym kibicom za nieustanny doping! Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście najlepsi!

Gratulacje dla Michała Woscha za rozegranie 100 meczów w naszych barwach! Dziękujemy Michał!

Zagrali: Szymczyk; Ryba; Wosch; Isalski; Konopka; Drabik; Bacański; Florczyk; Cudny; Borowski; Jerszyński
Ławka: Rybacki; Czajkowski; Szmagliński; Wysokiński
Trener: Czajkowski
Zdjęcia: Paweł Sokołowski

Udostępnij: