Turniej integracyjny

W sobotę 22 sierpnia 2020 r. odbył się wewnętrzny turniej integracyjny w piłkę nożną seniorską + chłopacy z A-Jugend, czyli nasi juniorzy starsi. Wszystkie drużyny rywalizowały w sportowej, zaciętej, czasami może za bardzo zaciętej atmosferze. Radość była wielka, że turniej mógł się odbyć. Na kilka dni przed turniejem nie wiedzieliśmy czy wogóle dostaniemy zezwolenie z Urzędu Sportowego/Sportamt Reinickendorf na zawody. Turniej nie odbył się tak jak chcieliśmy. Było bez grilla, bez wcześniejszego nagłośnienia, bez kibiców. Ale …. napewno pozyskaliśmy nowych kibiców. A mianowicie odwiedziła nas niemiecka telewizja Deutsche Welle, która nagrywa program o klubach migracyjnych w Niemczech. Kiedy reportaż będzie gotowy, damy Wam znać. Dlatego śledźcie nas na naszych kanałach społecznościowych Instagram, Facebook, Twitter.

Wracając jeszcze do turnieju, przystąpiło pięć drużyn naszego polskiego klubu sportowego:

– FC Polonia I (trener Sławomir Czajkowski)
– FC Polonia II (trener Przemysław Nałęcz)
– FC Polonia III (trener Tomasz Czenszak)
– FC Polonia Ü32 (trener Adrian Szczech)
– FC Polonia A- Jugend (trener Paweł Bosiacki)

Wynik był tutaj, jak wspominałem, drugorzędna sprawą. Najważniejsza była integracja i dobra zabawa, co z pewnością się udało.

Przy okazji turnieju podziękowaliśmy FC Polonii II za awans do Kreisliga B wręczając Puchar. Nie odbyło się bez podziękowań dla  trenera FC Polonii II, Przemysław Nałęcz, za ofiarne poświęcenie się dla drużyny i klubu. Dziękujemy Przemo! Zaprosiliśmy takżę byłych zawodników FC Polonii, m. i. Konrad Cudny i Jacek Jereszyński, aby podziękować im za wspólnie spędzony czas w naszej polonijnej rodzinie, wręczyć pamiątkę oraz życzyć sukcesów w dalszej przygodzie z piłką nożną. Pamiętajcie, drzwi u nas są dla Was i dla wszystkich szeroko otwarte!

Viva Polonia Familia!

#fcpoloniaberlin #fcpb #jedenklubwielepasji

Udostępnij: