FC Polonia Berlin, Polski Klub Olimpijski i Cosmos United wspólnie organizują Festyn Sportowy „Aktywna Polonia”

Festyn Sportowy rozpoczął się na obiekcie przy Hatzfeldtallee już o godzinie 11:00 oficjalnym przywitaniem przez prowadzącego wydarzenie dziennikarza COSMO po polsku Macieja Wiśniewskiego i Prezesa Klubu FC Polonia Berlin e. V. Adriana Tomaszewskiego a zaraz potem dziecięcym turniejem piłki nożnej. ⚽️

Jak zawsze przy takich turniejach pozytywnych emocji nie brakowało zarówno wśród małych sportowców jak i wśród kibiców. W tym turnieju najlepsi okazali się piłkarze SC Borsigwalde🥇, drugie miejsce wywalczyła BFC Alemannia🥈. Drużyna Polonii Berlin okazała się być bardzo gościnna klasując się na ostatnim trzecim miejscu🥉.

Kolejnym ważnym szczególnie dla naszego klubu punktem w harmonogramie Festynu było przekazanie nam rekopisu naszego klubowego hymnu przez jego autora Igor Jaszczuk. Serdecznie dziękujemy!🖋📖🎼

Patrycja Czechowska- maratonka, opowiadała o tym jak wyglądają przygotowania do maratonu i udzielała rad jak zacząć biegać.🏃‍♀️

Następnie ci trochę więksi miłośnicy piłki nożnej mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas konkursu Berlińskiego Turbo Kozaka!⚽️🔥 10-ciu śmiałków w 5-ciu konkurencjach sprawdzał prowadzący zabawę Trener Jarosław Grysiewicz. Tytuł Berlińskiego Turbo Kozaka ostatecznie zgarnął Dawid Thomas(POC Olympia)! Drugie miejsce zajeła Marianna Pulikowska(FC Union Berlin), trzecie miejsce wywalczył nasz kolega Mariusz Grysiewicz (FC Polonia Berlin). Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy! 🏆🏆🏆

Festyn obfitował w wiele darmowych atrakcji dla najmłodszych: dmuchany dart🎯,eliminator i tor przeszkód, bańki mydlane🧼, malowanie twarzy 🖍 oraz liczne konkursy i zabawy z nagrodami.🏅Nie było czasu się nudzić!

Fani sztuk walki mieli okazję wziąć udział w pokazie karate zorganizowanym przez szkołę Sensei Andrzeja Staniszewskiego czy pokazie oraz lekcji samoobrony prowadzonej przez Sensei Przemysława Szuberta i jego podopiecznych z Międzynarodowego Klubu Kultury, Sportu i Rekreacji.🥋🥋🥋

Zaraz potem pani instruktor Patrycja Czajkowska tanecznym krokiem zabrała nas w świat zumby. 💃🕺

Podczas Festynu swoją obecnością zaszczycili nas zacni goście: Pan Dariusz Pawłoś- Ambasador RP, Pan Adam Borkowski- Wicekonsul RP, Pan Niklas Greißelt- Członek Izby Deputowanych,Pan Detlef Trappe- Członek Rady Dzielnicy Reinickendorf i Przewodniczący Komisji Sportu, Pani Klaudyna Droske- Członek Rady Dzielnicy Reinickendorf, Pan Tomasz Klon -Członek Rady Dzielnicy Reinickendorf,Ferdynand Domaradzki- Polnischer Rat in Berlin – Polska Rada w Berlinie oraz Pan Tomasz Rybicki – scout Polskiego Związku Piłki Nożnej Gramy dla Polski.

Tuż przed końcem Festynu zakończyły się także turniejowe zmagania seniorów! Turniej zdominowali piłkarze Polski Klub Olimpijski w Berlinie – Polnischer Olympia Club Berlin zgarniając dwie pierwsze lokaty: 1️⃣miejsce POC Olympia Berlin,2️⃣miejsce POC Olympia Berlin Oldboys,3️⃣miejsce Cosmos United, 4️⃣miejsce FC Polonia Berlin Ü32. 🥇🥈🥉

Ostatnim punktem festynu był rodzinny rajd rowerowy, który poprowadził Pan Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej Dariusz Pawłoś Ambasador RP w Niemczech . Wszyscy uczestnicy rajdu zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.🏅🚲

Na odwiedzających Festyn Sportowy czekały pyszne dania polskiej kuchni i domowe ciasta przygotowane przez Polnisches Bistro!🥟🍰 Firma Jump – N- Ride Logistic zadbała żeby dla nikogo nie zabrakło waty cukrowej i popcornu!🍡🍿 Natomiast nad gaszeniem pragnienia w ten piękny, gorący dzień dbali nasi koledzy na stanowisku z napojami! 🍺🧃

W trakcie całego festynu można było także zasięgnąć informacji o sportowej ofercie wszystkich trzech klubów organizatorów i zaopatrzyć się w klubowe gadżety! ⚽️🏐🥅

Nad bezpieczeństwem odwiedzających czuwali sanitariusze z ForYou Sanitätsdienst. 🚑

Dziękujemy ,że spędziliście z Nami Dzień Dziecka! Mamy nadzieję,że każdy znalazł coś dla siebie!🤍❤🤍❤🤍❤

Podsumowując, za Nami bardzo udana I. Edycja Festyn Sportowy „AKTYWNA POLONIA”!👏👏👏

Mamy nadzieję… do zobaczenia za rok! 😊

* Projekt zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Polnische Botschaft in Deutschland / Ambasada Polska w Niemczech.

* Zdjęcia: Martyna Lewandowska

* Zdjęcia: Martyna Lewandowska

Udostępnij: