klub_juniorzy_app

Historia klubu

Historia klubu jest bardzo krótka, bo sięga raptem czerwca 2012r. Idea założenia własnej drużyny piłkarskiej w Berlinie zrodziła się w głowach dwóch zagorzałych sympatyków piłki nożnej: Adriana Tomaszewskiego i Marcina Klimka. Działalność rozpoczęli od zorganizowania pierwszego zebrania na które przyszło… 7 osób. Ustalono termin i miejsce pierwszych treningów i dalej potoczyło się wszystko bardzo szybko.

Klub zaczął prężnie działać na wszystkich możliwych forach internetowych i założona została strona na Facebook’u. Z dnia na dzień, z treningu na trening przybywało więcej piłkarzy. Kolejnym etapem było zarejestrowanie drużyny. Po zebraniu wstępnych deklaracji odnośnie gry w klubie, w październiku zwołano spotkanie założycielskie stowarzyszenia na którym wybrano jednogłośnie nazwę drużyny FC Polonia Berlin. Zebrani przyjęli statut, a także wybrali zarząd w skład którego weszli:

  • Prezes – Adrian Tomaszewski
  • Wiceprezes – Damian Foik
  • Skarbnik – Dawid Karaśkiewicz
  • Sekretarz – Marcin Klimek

Liczba członków założycieli liczyła 14 osób. Już w styczniu ku uciesze wszystkich przyszła wiadomość z sądu o zarejestrowaniu stowarzyszenia, a to otworzyło furtkę do zapisania drużyny w lidze (Freizeitliga) i starania się o przydzielenie boiska. Celem drużyny jest przede wszystkim rywalizacja sportowa, dobra zabawa, godne reprezentowanie Polski na boiskach oraz integracja Polaków w Berlinie.

Obecny zarząd

Rafał Kwak
Prezes / 1. Vorsitzender

Radosław Singer
Wiceprezes / 2. Vorsitzender

Artur Jóżwiak
Wicepreses / 2. Vorsitzender

Łukasz Woźniak
Sekretarz / Schriftführer

Markus Kilian
Skarbnik / Kassenwart

Trenerzy i kierownicy

Piłka nożna

 

Michał Wosch
Kierownik FC Polonia I.

Sławomir Czajkowski
Trener FC Polonia I.

Piłka nożna

 

Marcin Klimek
Kierownik drużyny rezerwowej

Przemysław Nałęcz
Trener drużyny rezerwowej

Siatkówka

 

Artur Jóźwiak
Kierownik siatkówki

Piotr Słota
Trenner siatkówki

Piłka nożna juniorzy

 

Radosław Singer
Kierownik juniorów / Jugend

Członek honorowy

Artur Wichniarek